Workshop IoT a produktivita ve výrobě - Kuřim

Workshop IoT a produktivita ve výrobě - Kuřim

Termín: 15. 2. 2018 (13 - 18 hod.)

Oblast: Průmysl 4.0

Místo: Intemac Solutions s.r.o., Blanenská 1288/27, 664 34  Kuřim

Cena: 2 900 Kč (při úhradě do 1. 2. 2018 získáte + 1 vstupenku zdarma)

 >> 

 

Společnost Ce-Pa a výzkumné centrum INTEMAC Vás zvou na první letošní workshop z oblasti Průmyslu 4.0.

Tématem workshopu je Internet věcí a produktivita.

Pod záštitou projektu Firma 4.0 se pravidelně vídáme ve Zlíně, tentokrát se ale setkáme na severu Brna v prostorách Centra výzkumu, vývoje a pokročilých technologií INTEMAC

Nenechte si ujít unikátní prohlídku Výrobní buňky 4.0 – základní jednotku chytré výroby, která je připravena k integraci do výrobních firem. Buňka tvoří funkční výrobní celek propojující obráběcí stroj, robot a měřicí stanici. Demonstruje základní principy konceptu Průmyslu 4.0 a ověřuje dílčích řešení na bázi digitálních technologií. 

Centrum INTEMAC se zaměřuje na aplikovaný výzkum, experimentální vývoj a vzdělávání v oblasti strojírenské výrobní techniky. Poskytuje expertní služby a přístup k moderním technologiím, zároveň podporuje spolupráci firem a výzkumníků.

 

Můžete se těšit na přednášky:

Intemac

Radomír Zbožínek

Výrobní buňka 4.0

Představení základní jednotky chytré výroby, která je připravena k integraci do chytrých továren. Buňka tvoří funkční výrobní celek propojující obráběcí stroj, robot a měřicí stanici. Demonstruje základní principy konceptu Průmyslu 4.0 a ověřuje dílčí řešení na bázi digitálních technologií.

 

Unicorn Systems

Miroslav Hlaváč

Datová analytika a moderní zobrazovací metody.

Prezentace se zabývá analýzou dat sesbíraných z Výrobní buňky 4.0 v INTEMACu a jejich následných zobrazení prostřednictvím cloudových služeb a rozšířené reality.  Podíváme se rovněž na možnosti prediktivní údržby a kompenzací vlivů okolního prostředí.

 

B + R automatizace

Ing. Roman Mužík

 „Připoj a vyráběj“ – automatizace pro flexibilní výrobu

Jak vybudovat koncepci flexibilní výroby, aby nejenom respektovala požadavky standardů budoucnosti IIoT (Industrial Internet of Things), ale umožňovala i připojení stávajícího strojového a technologického parku. Toto je nutnou podmínkou nejenom pro vzájemnou koordinaci různých strojů a linek, ale také pro zpřístupnění chápání vnitřního života strojů, zařízení a technologií v datech reálného času. Jedním z dalších požadavků flexibilní výroby jsou také variabilní mechatronické koncepce a možnosti jejich automatického řízení.

 

Act-in

Ing. Lubomír Sláma, PhD., MBA

Výrobní informační systémy MES s IoT a rozšířenou realitou

Příspěvek se na příkladech z praxe zaměřuje na digitalizaci výrobních procesů moderními systémy MES (Manufacturing Execution Systems) včetně spojení s IoT a rozšířenou realitou vedoucí k růstu produktivity, snižování zmetkovitosti, vyšší spolehlivosti a využití výrobních prostředků a lepšímu využití potenciálu zaměstnanců.  Příklady tvoří součást informačních strategií moderních výrobních společností jako řešení pro Shop Floor Management s integrovanou digitalizací procesů dílenského plánování a řízení výroby, řízení elektronické výrobní dokumentace, řízení a sledování průběhů zakázek a materiálových toků s traceabilitou, monitorování efektivity využití a technického stavu strojů, správy a sledování využití a živostnosti nástrojů, plánování, sledování a analýzy kvality výroby a způsobilosti výrobních procesů a neodmyslitelně také procesů operativní, preventivní a prediktivní údržby.    

 

SRDEČNĚ VÁS ZVEME

JIŽ 15. 2. 2018

Pozvánka IoT a produktivita ve výrobě web

 

Připraven pro Vás bude coffee break a další občerstvení.

 

coffe male

 

Prosíme o potvrzení Vaší účasti na tel.: +420 733 617 116, nebo na email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. do 11. 2. 2018. Registrovat se můžete také prostřednictvím kontaktního formuláře.

Při registraci do 1. 2. 2018 získáváte + 1 vstupenku zdarma.

 

 >> 

FOTOREPORT Z WORKSHOPU VELKÝ TŘESK V OLOMOUCIOhodnotit tuto položku
(4 hlasů)

3 komentáře

 • Odkaz Komentáře http://Topexchangers.com http://Topexchangers.com úterý, 16 říjen 2018 12:48

  Thаnkfulness to my father whho informed me on the topic of this
  website, this webpage is trսly amazing.

 • Odkaz Komentáře billige lommeknive billige lommeknive pondělí, 20 srpen 2018 15:30

  Lіnk exchange is nothing elsе excespt it is only pⅼacіng the
  other person's blog link ߋn your page аt appropriate place and other person will
  also do similar inn suрport of you.

 • Odkaz Komentáře Janna Janna neděle, 24 červen 2018 20:05

  Envision how more confident you will feel
  the the next occasion you're unexpectedly on the limited stack.

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.