Konference Fenomén 4.0 (2019)

Konference Fenomén 4.0 (2019)

Jen technologie nestačí, tak zněl podtitul fenomenální konference Fenomén 4.0, která proběhla 24. ledna ve Zlíně.

Organizátorské společnosti CE-PA  a Grafton Recruitment uvítaly přes 31 přednášejících a 300 účastníků.

 

Každý měl možnost vybrat si z pestrého programu 3 stagí, což nebylo vždy snadné, jelikož témata byla pečlivě vybírána a zaujala i pracovníky z jiných odvětví. Hlavní myšlenka konference, kterou bylo zapojení celé firmy, byla úspěšně naplněna. Zástupci ze stejných společností na chodbě o přestávkách diskutovali o tématech, která byla probírána na stagi, která je zaměřena na jejich obor a vzájemně si vyměňovali nově nabyté poznatky.

Níže Vám přinášíme krátký souhrn průběhu konference, více fotografií naleznete ve fotogalerii konference Fenomén 4.0 a podrobné programy u každého popisu stage.

 

BUSINESS STAGE

ZMĚNY 4.0 / VÝROBA 4.0 / SLUŽBY 4.0 / BUDOUCNOST 5.0

Moderátoři: Ondřej Carda a Peter Debnár 

Business stage byla zacílena především na ty, kteří přemýšlejí, jak řídit firemní procesy efektivně, zajímají je inovativní řešení a chtějí mít konkurenční výhodu na své straně. Přednášky byly zaměřeny na různá témata. Například, že firmy musí mnohem rychleji než dříve reagovat na požadavky trhu. Tyto skutečnosti jsou klíčové pro stanovení nových strategií a výběr takových technologií, které pomohou našim společnostem uspět na globálním trhu. Získali jsme aktuální informace o tom, jaká je digitální úroveň českých firem působících v České republice a co jsou hlavní překážky úspěšné implementace Průmyslu 4.0. Řečníci hovořili i o využití tradičních nástrojů pro analýzu často existujících dat. Závěřem všichni debatovali o nových společenských problémech, invencích, kreativitě, motivaci a dalších kompetencích a dovednostech, které nikdy nepřevezme stroj.

(podrobný program)

bs1

Pořadatelé Tomáš Klein a Vlaďka Lukašíková oficiálně zahajují s moderátory Ondřejem Cardou a Peterem Debnárem konferenci. 

bs2

Jan Burian, Senior Manager, Ernst & Young, s.r.o. – Predikce rozvoje Průmyslu 4.0 a jeho dopady na byznys.

bs3 

Karel Mareček (BD Sensors), Lukáš Mildorf (Continental Barum), Petr Novák (Koyo Bearings), Radek Navrátil (Škoda Auto)

HR STAGE

STRATEGIE / NÁBOR A ZAUJETÍ / ROZVOJ ZAMĚSTNANCŮ / ENGAGEMENT AND RETENTION

Moderátoři: Gabriela Rejman a Jana Stehlíková

HR stage byla určena zejména pro specialisty a odborníky pohybující se na poli řízení lidských zdrojů. Přednášky byly natolik zajímavé, že stag enavštívili o účastníci Business a Smart stage. Řečníci se s námi podělili o své zkušenosti proč je strategie do velké míry živý organismus a musí být připravena na změny. Dozvěděli jsme se jaké nástroje náboru použít – od klasické inzerce po automatizovaný recruitment, gamifikaci a konkrétní recrutiment tools. Důležitou součástí byl také HR marketing a employer branding. Diskutovali jsme o tom jak udělat vzdělávání zábavnější a přitažlivější pro nově nastupující generaci, která žádá větší míru interakce, svobody ale také i zapojení nových technologií. 

(podrobný program)

hr4

Jan Podzimek, Head of PRIA – Virtuální realita v procesu vzdělávání a rozvoje zaměstnanců

 hr7

hr2

Hana Williams Musilová, HR manažer – LIKO-S –  Talentovaný teror nebo firma plná podnikatelů?

SMART STAGE

DIGITALIZACE VÝROBY / TRENDY V 3D TISKU / SMÍŠENÁ REALITA / STRATEGIE PRŮMYSLU 4.0

Moderátor: Jaroslav Škývara

(podrobný program)

Smart stage se zabývala konkrétními přístupy od automatizovaného sběru dat, přes horizontální a vertikální integraci procesů, až po samoříditelnou výrobu a logistiku. Řečníci nám představili technologické novinky od regionálních i nadnárodních společností a prezentovali řešení, která naplňují etapy implementace Průmyslu 4.0.

ss1

Jaroslav Škývara, zástupce společnosti CE-PA a moderátor smart stage při zahajování přednášek.

ss2

Tomáš Koška - Microsoft - Smíšená realita.

ss4

Lubím Sláma - Act-in - Digitalizace výroby se systémy MES, rozšířenou realitou a chytrými brýlemi.

 

Odborná část konference byla zakončena poděkováním všem zúčastněným a společným závěrem, že ať už se jedná o jakoukoliv stage, obor, nebo zaměření, vždy jde v první řadě a vždy půjde především o lidi.

 

V průběhu konference měli návštěvníci možnost navštívit také SMART ZÓNU s praktickými ukázkami řešení od konkrétních firem.

foy1sm1

smart

smart2

 

Následoval networking a zábavný večerní program, který zahrnoval Fotokoutek, Chytré hračky, Barmani Zlín show, KOKO Comedy a Kapelu FLERET.

 

foy4     foy3

foy5     foy6

foy7

lidi

vecer1

vecer3vecer4

vecer5

vecer2

 

Na konferenci se na Vás těšíme zase za rok! :) ALE! 

V průběhu celého roku 2019 budou probíhat workshopy a expedice do firem, tak nás nezapomeňte sledovat ;)

 

Facebook

Linkedin

www.ce-pa.czOhodnotit tuto položku
(5 hlasů)