Automatizovaný vozík BT Autopilot samočinně zásobuje jednotlivá pracoviště frenštátské navijárny potřebnými komponentami. Vystačí si s menším manipulačním prostorem a je rychlejší, spolehlivější a úspornější než vozíky s lidskou obsluhou. Automatizovaný vozík BT Autopilot samočinně zásobuje jednotlivá pracoviště frenštátské navijárny potřebnými komponentami. Vystačí si s menším manipulačním prostorem a je rychlejší, spolehlivější a úspornější než vozíky s lidskou obsluhou. Siemens Frenštát pod Radhoštěm

Expedice 4.0

OBLÍBENÝ ROBOT VOJTA

Návštěva společnosti Siemens s.r.o., odštěpný závod Elektromotory Frenštát, byla velmi přínosná jak pro náš tým tak pro společnost Lear Corporation, pro kterou jsme exkurzi 4.0 zprostředkovali.

Neustálý vývoj automatizace a digitalizace je ve firmě Siemens vidět na každém kroku. Od vstupní brány, přes výrobní halu s dotykovými obrazovkami, až po hlasem ovládaný sklad.


Nejvíce nás zaujal robot Vojta, pracovníky pochvalovaný automatizovaný vozík, naprogramovaný podle uspořádání pracovního provozu. Jedná se o vůbec první automatizovaný vozík ve střední i východní Evropě. Ve společnosti Siemens je využíván od roku 2013 a jeho zavedení je jedním z výsledků dlouholeté spolupráce mezi Siemens a Toyotou.


Moderní manipulační technika se zde stává samozřejmostí. Automatizovaný vozík přijímá požadavky z jednotlivých stanovišť a dle potřeby dováží pracovníkům komponenty. Hlavní výhodou je jeho samostatný provoz bez obsluhy, nicméně je možné jej využívat i manuálně. Součástí vozíku je rotační laser, který skenuje prostor a slouží k vlastní navigaci vozíku.

 

Výhody zavedení automatického vozíku:

  • spolehlivost
  • zvýšení produktivity
  • rychlost
  • plynulý provoz
  • přesnost
  • úspora provozních i personálních nákladů

 

Podívejte se na video plně automatického provozu vozíku BT Autopilot ve společnosti SIEMENS Elektromotory Frenštát pod Radhoštěm, který realizovala Toyota Material Handling CZ

 

 

 

 

 Ohodnotit tuto položku
(9 hlasů)

Zanechat komentář

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.